Oiliv to kompozycję zdrowych olejów roślinnych dla całej rodziny
03/30/2023 0 Komentarzy

Olej z ostropestu to naturalny produkt spożywczy, który od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród ludzi. Jednakże, coraz więcej właścicieli zwierząt decyduje się na stosowanie tego produktu również dla swoich pupili, a zwłaszcza psów i kotów. W tym artykule omówimy wpływ oleju z ostropestu na zwierzęta, zwłaszcza psy i koty.

Olej z ostropestu to bogate źródło składników odżywczych takich jak sylimaryna, flawonoidy, kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, witaminy i minerały. Te składniki mają potencjalne korzyści dla zdrowia zwierząt, w tym poprawienie funkcji wątroby, układu trawiennego, skóry i układu immunologicznego.

W przypadku psów, olej z ostropestu może pomóc w leczeniu chorób wątroby. Badania wykazały, że olej z ostropestu może pomóc w regeneracji wątroby i zwiększeniu produkcji żółci, co jest korzystne dla układu trawiennego. Dodatkowo, olej z ostropestu może pomóc w zmniejszeniu stanów zapalnych i redukcji objawów alergii skórnych.

Koty również mogą czerpać korzyści z suplementacji olejem z ostropestu. Podobnie jak u psów, olej z ostropestu może pomóc w leczeniu chorób wątroby, co jest szczególnie ważne, ponieważ choroby wątroby są dość powszechne u kotów. Olej z ostropestu może również pomóc w leczeniu stanów zapalnych jelit i zmniejszeniu objawów chorób alergicznych u kotów.

Olej z ostropestu może być stosowany zarówno u psów jak i kotów jako dodatek do ich codziennej diety. Produkt ten można dodać do karmy, a także podawać go bezpośrednio do pyska zwierzęcia, jeśli pies lub kot nie jest przeciwny smakowi.

Warto jednak zaznaczyć, że jak w przypadku każdego produktu, przed podaniem oleju z ostropestu swojemu zwierzakowi, warto skonsultować się z weterynarzem. Weterynarz może przeprowadzić badania diagnostyczne, aby określić, czy istnieją jakieś specyficzne potrzeby żywieniowe, które należy uwzględnić.

Olej z ostropestu może mieć korzystny wpływ na zdrowie zwierząt, zwłaszcza psów i kotów, pomagając w leczeniu chorób wątroby, redukcji stanów zapalnych i objawów chorób alergicznych. Jednak przed rozpoczęciem podawania, zawsze warto skonsultować się z weterynarzem.

Oiliv Animal, czyli kompozycja olejów roślinnych dla zwierząt – psów i kotów, w której jest olej z ostropestu można kupić w sklepie Oiliv.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.