Oiliv to kompozycję zdrowych olejów roślinnych dla całej rodziny
01/18/2023 0 Komentarzy

Olej z wiesiołka jest jednym z najlepiej zbadanych olejów roślinnych na świecie. Jest on pozyskiwany z nasion wiesiołka dwuletniego, rośliny pochodzącej z Europy i Azji. Olej ten jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3, w szczególności kwas alfa-linolenowy (ALA).

Kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ponieważ pełnią ważną rolę w procesie utrzymania zdrowia serca, mózgu i układu immunologicznego. Badania wykazują, że regularne spożywanie oleju z wiesiołka może zmniejszyć ryzyko chorób serca, obniżyć poziom cholesterolu we krwi oraz zwiększyć elastyczność naczyń krwionośnych.

Olej z wiesiołka jest również uważany za skuteczny środek przeciwzapalny. Badania wykazały, że kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte w tym oleju mogą zmniejszyć stan zapalny w organizmie, co może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka zachorowania na choroby takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzyca typu 2 i choroba Crohna.

Olej z wiesiołka jest również często stosowany w kosmetyce, ze względu na jego właściwości nawilżające i odżywcze. Może on być stosowany bezpośrednio na skórę lub dodawany do kremów, balsamów i innych produktów do pielęgnacji skóry.

Podsumowując, olej z wiesiołka jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Regularne spożywanie tego oleju może przyczynić się do poprawy zdrowia serca i układu immunologicznego, a także do zmniejszenia ryzyka chorób zapalnych.

Kompozycje olejów roślinnych na bazie oleju z wiesiołka można kupić w sklepie Oiliv.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.