Oiliv to kompozycję zdrowych olejów roślinnych dla całej rodziny
02/01/2023 0 Komentarzy

Olej z wiesiołka jest uważany za jeden z najzdrowszych olejów roślinnych dostępnych na rynku. Zawiera on wiele składników odżywczych, w tym kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania mózgu. Dlatego też, wiele rodziców decyduje się na włączenie oleju z wiesiołka do codziennej diety swoich dzieci.

Kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6 są szczególnie ważne dla prawidłowego rozwoju mózgu u dzieci, ponieważ pomagają w budowaniu błon komórkowych i wspierają funkcje poznawcze, takie jak pamięć i uwaga. Co więcej, badania wykazują, że kwasy tłuszczowe Omega-3 mogą pomagać w zapobieganiu zaburzeniom emocjonalnym i behawioralnym u dzieci.

Oprócz korzyści dla mózgu, olej z wiesiołka może także pomagać w utrzymaniu zdrowej skóry i oczu u dzieci. Kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6 pomagają w utrzymaniu prawidłowego nawilżenia skóry i zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Ponadto, wiele badań sugeruje, że kwasy tłuszczowe Omega-3 mogą pomagać w utrzymaniu zdrowego wzroku i zapobiegać rozwojowi chorób oczu, takich jak zaćma.

Należy jednak pamiętać, że olej z wiesiołka jest olejem roślinnym i warto upewnić się, że olej, który chcemy włączyć do diety dziecka jest odpowiednio tłoczony, czyli jest tłoczony na zimno.

Kompozycje olejów roślinnych dla dzieciOiliv Kids, w których składzie jest olej z wiesiołka, można kupić w sklepie Oiliv.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.